8
اردیبهشت

بهترین رنگ ها برای کابینت مدرن چیست؟

 

افراد صاحب نظر در زمینه دکوراسیون کابینت مدرن، بیان کرده اند که رنگ های خنثی در کنار رنگ های گرم، و رنگ های روشن در کنار رنگ های شاد می‌توانند گزینه های خوبی برای ترکیب رنگ آشپزخانه باشند. دلیل این نظر نیز این است که چنین ترکیب رنگ هایی باعث ایجاد حس آرامش در آشپزخانه می‌شوند. حتی در صورتی که قصد فروش منزلتان را کردید، استفاده از این ترکیب رنگ ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید خریدار را ترغیب به انتخاب خانه‌تان کند.
حال در افرنگ چوب میخواهیم رنگ آشپزخانه شیک را بشناسیم تا بتوانیم آن را در دکوراسیون آشپزخانه‌مان پیاده سازی کنیم.

نحوه انتخاب درست رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه

در انتخاب رنگ ها، توصیه می‌شود اگر میخواهید رنگ هایی داشته باشید تا از حس گرسنگی جلوگیری کنند، سراغ رنگ های خنثی، سرد و تاریک بروید. هنگامی که از این خانواده رنگ ها برای کابینت مدرن آشپزخانه استفاده می‌کنید، می‌توانند به شما کمک کنند تا از پرخوری جلوگیری شود.

برخی از باورهای غلط در مورد رنگ ها به ما اجازه نمی دهند تا بتونیم انتخاب رنگ درستی برای کابینت مدرن آشپزخانه‌مان داشته باشیم. یکی از این باورها در مورد رنگ مشکی است که گمان می‌کنیم نمی‌تواند رنگ آشزخانه شیک ما باشد. برعکس، کنار هم قرار گرفتن رنگ مشکلی و رنگ متضادش، مثلا سفید، یک فضای بسیار زیبا را در آشپزخانه ایجاد می‌کند.
به طور کلی متناسب با سلیقه و نیاز های هر شخص، ترکیب رنگ آشپزخانه چیده می‌شود و با کمی شناخت در مورد رنگ‌ها می‌توان یک انتخاب درست و لوکس انجام داد.

به کاربردن رنگ های گرم برای کابینت مدرن آشپزخانه

در کنار یک رنگ مناسب، کمک گرفتن از نورپردازی برای آشپزخانه شیک به شما کمک می کند تا رنگ های خنثی را متعادل کنید. البته رنگ متعادل بنا به سلیقه و نظر هر شخص متغیر است. پس برای اینکه دچار سردرگمی در به کاربردن رنگ ها نشوید، از رنگ های خنثی به میزان پایین تری در رنگ بندی آشپزخانه استفاده کنید، زیرا این سبک رنگ می‌تواند برای مدت زمان زیادی مورد پسند شما باشد.

بعضی از افراد فکر می‌کنند که شاید رنگ های خنثی کسل کننده و خواب آور باشد. شما می‌توانید با اضافه کردن کمی رنگ شاد به این رنگ ها، آن‌ها را بیشتر به تعادل برسانید. افزون بر این، استفاده از رنگ های سبز، یاسی و آبی در کابینت مدرن آشپزخانه، محیط پیرامون‌تان را آرامش بخش و خنک می‌کند.

به کاربردن خانواده رنگ قرمز در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ قرمز جزء آن دسته از رنگ هایی است که عموم افراد برای دکوراسیون آشپزخانه سراغش نمی‌روند، اما اگر میخواهید هیجان و شور بیشتری به محیط آشپزخانه اضافه کنید، حتما آن را در ترکیب رنگ خود داشته باشید. هنگامی که رنگ های مشکی و یا تیره در دکوراسیون خود استفاده کرده اید، برای متعادل سازی فضا می‌توانید از رنگ قرمز کمک بگیرید و رنگ کابینت مدرن خود را چشم نواز‌تر کنید.
البته توجه داشه باشید که زیاده روی در استفاده از این رنگ، می‌تواند پیرامونتان را غیر قابل تحمل کند و باعث اذیت شما شود. پس اگر قصد داشتید این ترکیب رنگ را انتخاب کنید، حتما با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دوستان ما در افرنگ چوب نیز با مشاوره رایگان به شما عزیزان، راهنمایی‌تان می‌کنند.

قهوه ای برای رنگ آشپزخانه کلاسیک

اگر دوست دارید همیشه احساس کنید که غذاهایتان اورگانیک هستند، رنگ قهوه ای گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. این رنگ جزء رنگ های زمینی و خنثی است. همچنین دست شما در انتخاب رنگ مکمل قهوه ای باز است، زیرا شمار زیادی از رنگ‌ها را می‌توان در کنار قهوه‌ای داشت و نتیجه زیبایی از این ترکیب رنگ گرفت. شما حتی می‌توانید تنها از خانواده رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون خود استفاده کنید. برای مثال کابینت هایتان را به رنگ قهوه‌ای تیره انتخاب کنید و دیوارهایی با قهوه‌ای مایل به قرمز را در کنارشان قرار دهید. حتی اگر رنگ قهوه‌ای زیاد شما را راضی نمی‌کند، رنگ قهوه‌ای سوخته می‌تواند نظرتان را به خود جلب کند.

ترکیب رنگ سفید برای کابینت مدرن

شهرت شماری از طراحان انواع سبک های دکوراسیون داخلی، مانند کریستوفر پیکاک به دلیل به کاربردن رنگ های کاملا سفید در دکوراسیون‌های آشپزخانه می‌باشد. اگر بخواهیم به صورت ساده این سبک کار را بیان کنیم، استفاده از کابینت سفید رنگ، سقف سفید رنگ، کفپوش سفید رنگ، دیوار سفید رنگ و به طور کلی همه چیز سفید رنگ می‌باشد.

آاشپزخانه هایی که توسط پیکاک و علاقه‌مندانش پیاده سازی می‌شوند، از سبک مدرن و اعیان پیروی می‌کنند. نمونه‌ای از طرفدارن این سبک طراحی که آن را در خانه خود اجرا کرده‌اند، تاجران ثروتمند وال‌استریت می‌باشند. شاید تا اینجا شما حدس زده باشید که گران قیمت ترین خانه که در گرینویچ واقع شده است، چه رنگی است؟ بله، این خانه تماما سفید رنگ است و ارزش آن بالغ بر پانصد میلیارد تومان می باشد.

حال که به میزان بیشتری با این سبک رنگی آشنا شدید، در صورتی که خواستید آن را برای آشپزخانه‌تان پیاده سازی کنید، سراغ طراحی مدرن بروید. از سقف تا کف آشپزخانه را به رنگ سفید در آورید، جزیره وسط آشپزخانه را سفید رنگ کنید، کابینت مدرن را نیز همچنین. در آخر کار می‌توانید یا افزودن چند لامپ استیل و یخچال و فریزر استیل رنگ، زیبایی و جلوه کار را چند برابر کنید.

اجرای رنگ زرد در آشپزخانه

شمار زیاد از طراحان و متخصصان دکوراسیون داخلی، رنگ زرد ملایم را یکی از مناسب‌ترین انتخاب ها برای آشپزخانه می‌دانند. این رنگ، علاوه بر این که با انواع کابینت‌ها سازگار است، یکی از رنگ‌های بسیار صمیمی و گرم نیز می‌باشد.
در صورتی آشپزخانه شما آفتاب‌گیر نیست و به دنبال بازتاب حداکثری نور می‌باشید، رنگ زرد گزینه مناسبی برای شما است. همچنین رنگ زرد به فضای پیرامون شما حس نشاط را منتقل می‌کند.

برای داشتن یک آشپزخانه امروزی، لازم است علاوه برانتخاب کابینت مدرن، ابزار آشپزی شیک و … به ترکیب رنگ پیرامون خود دقت کنید و متناسب با سلیقه‌تان و مشورت گرفتن از افراد متخصص، رنگ‌هایی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه را انتخاب کنید. افرنگ چوب نیز مانند یک دوست می‌تواند در این مسیر شما را راهنمایی کند تا بتوانید انتخاب درستی برای دکوراسیون آشپزخانه‌تا ن داشته باشید.